Portrait Of Funny Girl In Doubt About Something.

Brýlové čočky,Dioptrické brýle,Poradna

Proč je dobré mít antireflexní brýle

1 Úno , 2015  

Vybíráte nové brýlové obroučky. A pak to nastane. Dojde totiž na brýlová skla. Jaké dodatečné úpravy můžete mít a za kolik? V e-shopech  se vám zpravidla objeví po objednání obrub  stránka s tabulkou. Tam zadáte hodnoty z předpisu na brýle od lékaře nebo optometristy. Máte si vybrat brýlová skla, ale tím to nekončí.

Do antireflexu v brýlích se vyplatí investovat

 Naopak. měli byste vědět, že se na brýlové čočky nanášejí různé povrchové úpravy. Pokud je chcete pro své nové brýle objednat, musíte počítat s navýšením ceny. U kvalitního e-shopu ale vidíte cenu přímo při objednání. Nenechte se napálit a sledujte cenu v každém kroku objednávky. Kterou povrchovou úpravu tedy stojí za to mít?

Kvalitní internetová optika nabízí základní provedení brýlových skel, lépe řečeno čoček, s extratvrzením a s UV filtrem který absorbuje 99% UV záření, v základní ceně. Je však vážně dobré investovat trochu peněz navíc za antireflex.

 

Brýle s antireflexem a bez antireflexu – které se vám líbí víc?

Co je antireflex

Je to tenoučká, téměř neviditelná vrstva, která snižuje odlesky od skel a tím i námahu očí. Pro kontrastní a jasné vidění je antireflex nepřekonatelný. Vidění přes ně je jasné, bez odlesků. Paprsky světla se totiž na této vrstvě lámou a pohlcují tak, že nedochází k jejich odleskům od vnější plochy brýlových čoček. Antireflex tak filtruje odraz světla od skel. Takové brýlové čočky s antireflexem se od obyčejných čoček bez antireflexu liší dost významně už na první pohled - přes brýle je lépe vidět do očí. Přes antireflex vidíte kvalitněji a ostřeji. Je to výhoda, kterou oceníte především za volantem. Zvyšuje ostrost vidění a tím i vaši bezpečnost. Hodí se do všech typů brýlí a pro jakékoliv použití.

Náš tip:

Pořiďtě si brýle s antireflexem a získáte i ochrannou vrstvu EMI proti elektromagnetickému záření  monitorů a obrazovek. Na brýlová skla se EMI aplikuje jako součást antireflexní vrstvy. Antireflex je dobré doplnit hydrofobní, tedy vodoodpudivou vrstvou proti kapkám vody a vlhkosti.

Čtěte dále: Hydrofobní vrstva – dobrý pomocník proti vodě a zamlžování

Čtěte dále: Druhy brýlových čoček – jaké si vybrat?

 

 

 

 

 


3 Responses

 1. Helena napsal:

  Proc bych si mela poridit bryle s antireflexem a jake jsou vyhody a cenova relace dekuji helena

  • admin napsal:

   Dobrý den,
   brýle s antireflexem filtrují odlesky a snižují tím únavu. Vidíte tak lépe a pohodlněji. A také Vám je lépe vidět na oči, protože se samotné brýle tolik nelesknou. Více zjistíte v tomto článku (viz výše). Nebo si vyzkoušejte nákup nanečisto na http://www.misteroptic.cz/dioptricke-bryle/
   Klikněte na některé z brýlí, vyberte si možnost „Koupit s dioptrickými skly“ a zkuste si zadat svoje dioptrie – cena se Vám automaticky vypočítá.
   Hezký den,
   Misteroptic.cz

 2. Vladislav napsal:

  Proč bych si měl pořizovat dioptrické brýle s antireflexem a připlácet si za to asi hlavně proto aby mi bylo lépe vidět do očí? Dioptrické brýle si pořizují kvůli tomu abych lépe viděl já a na tom jestli mi někdo bude lépe vidět do očí mi vůbec nezáleží. Nikomu není nic do toho jaké mám oči a proto se mi do nich nikdo ani nemá co dívat a když svoje oči budu chtít někomu ukázat tak nevidím problém si kvůli tomu na chvíli brýle sundat. Předpokládám, že brýle s antireflexem nemají pro lidí používající brýle až tak velký význam a optici to propagují především proto, že na tom více vydělají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *