Neostré vidění a odlesky obtěžují oči

Polarizační brýle,Poradna,Sluneční brýle

Jak jednoduše poznat polarizační brýle

20 Lis , 2015  

 Chcete si koupit polarizační brýle a těšíte se, že se potěšíte pohledem bez odlesků a bez bílého světla. Tak se tedy podívejte, jak nenaletět podvoníkům. Ukážeme vám, že na to, jak zjistit, jestli mají brýle polarizaci, nemusíte mít ani extra vybavení, ani extra znalosti.

3 tipy, jak poznat, že máte na očích pravé polarizační brýle

1. Máte k dispozici dvoje polarizační brýle?

Tak si udělejte jednoduchý test: položte dvoje polarizační brýle podélně přes sebe. Brýle sice ještě více ztmavnou, ale stále je přes ně vidět.

 A teď přijde kouzlo: otáčejte brýlemi tak, aby se překrývaly kolmo přes sebe, tedy o 90°. Co se stane? Pokud jsou brýle polarizační, zkříží se polarizační filtry v brýlích takovým způsobem, že nepropouští žádné světlo. Tvoří je linie zřetězených molekul, které způsobem, jakým jsou natočeny a jakým propouštějí světlo, vyfiltrují určitou část světla, kterou vidíme jen jako ostré bílé odlesky. Přes dvoje polarizované čočky, které jsou takto kolmo natočeny proto neuvidíte.

2. Máte po ruce starší typ telefonu nebo stojíte u telefonního automatu?

Stává se, že fólie, která je na displej telefonu, není úplně ideálně zaříznutá nebo vsazená do rámečku. Nerovnoměrně se proto v určitých místech napíná může se stát, že pokud se na ně díváte přes polarizační brýle, uvidíte barevné duhové kroužky a vlnky. Pokud se tedy opravdu díváte přes polarizační brýle, pnutí fólie na telefonu nebo displeji vidíte.

3. Jedete autem a vidíte duhovou mřížku na zadním skle auta před vámi?

Vidíte tedy přes polarizační filtr vašich brýlí krystalickou mřížku bezpečnostního autoskla. Tu jinak bez polarizačního filtru neuvidíte. Je to mřížka, která se vytváří při výrobě autoskla a svědčí o tom, že jde o bezpečnostní sklo, které se při nehodě rozstříští na maličké kousky a ne na velké kusy skla. Ty by mohly způsobit vážná zranění a pořezání.

Proč a k čemu potřebujeme polarizaci?

Polarizační sluneční brýle, to je ve slunečních brýlích vyšší level. Tedy pokud je kupujete v zavedeném obchodě nebo v eshopu a ne na tržišti nebo v drogeriích, kde není vždy zaručen původ a pravost brýlí. Krátce  a jednoduše, s polarizací je život jednodušší.

Co tedy polarizační brýle umí?

- filtrují UVA, UVB a UVC záření

- 100% chrání oči před sluncem

- brání oslnění nežádoucími odlesky

- zvýrazňují přirozenost barev

- snižují únavu očí

- jsou to ideální brýle pro každou příležitost

- zvyšují koncentraci a bezpečnost


2 Responses

  1. Jana napsal:

    Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné pořídit si nedioptrické brýle čiré sklo s polarizačním filtrem do běžných původně dioptrických obroučků. Jsem po operaci očí, brýle již nepotřebuji ale polarizační skla bych chtěla nosit k práci s počítačem. Nechci polarizační sluneční brýle, chci opravdu čirá skla. Je tato kombinace vůbec možná? Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *