1_Pantone-20181207085357162

Dioptrické brýle,Poradna

Barvou roku 2019 je korálová

17 Čer , 2019  

Po růžové (rose quartz) v roce 2016, kdy po ní Apple uvedl novou barevnou verzi telefonu, po zelené (greenery) v roce 2017 a fialové (ultra violet) v roce 2018 je tu pro rok 2019 svěží korálová (living coral) v mnoha odstínech. 

Barvou roku 2019 je korálová

 

Pokud ji ještě nemáte, nenechte si tuhle skvělou barvu ujít. Nemusíte ji mít od hlavy k patě, ale kdybyste ji měli mít alespoň na kabelce, na brýlích nebo jako rtěnku, uděláte dobře.

ray-ban-rb-3449-001-e4-velikost-59-original

Pilotky Ray-Ban se zrcadlovými skly korálové barvy. To je trefa do černého!


Kdo a co je Pantone?

Pantone americká firma se sídlem v New Yorku. O začátku 60. let, kdy byla založena, vytváří systém barev a vzorníky, podle kterých se řídí celý módní byznys. Na neveřejné schůzi se špičky módní branže, médií a umělecké scény sejdou, intenzivně se radí a pak na konci roku vyhlásí barvu, která bude následující rok nejvíc in.

Vše se pak točí kolem této barvy. Vzorníky Pantone ale nejsou modlou jenom pro módní návrháře. Řídí se podle nich i ostatní designéři, bytoví architekti, fotografové a tiskaři, mediální kreativci nebo šperkaři. Letos už se korálová objevila na oblečení, botách, brýlích, ale i na bytových doplňcích a nábytku.

Komu korálová nejvíc sluší

Korálová není v přírodě nijak často vidět. A stejně tak ani hned tak někomu nesluší. Výrazným tmavovláskám ale dodá lehkost, blondýnkám s jemnou pletí padne jako jedna z nejslušivějších barev. Pro zrzky to není ta nejideálnější barva ve větších plochách, ale jako akcent na nehtech nebo tenkých brýlích v korálové barvě, bude dokonalá.

 

Ray Ban RX 6378 2974

Ray Ban RX 6378 2974

S čím korálovou kombinovat?

Je to barva z moře a tak jí nejvíc sluší modrá jako moře, bílá jako mušle a tmavě zelená jako mořské řasy. To jsou kombinace, které k létu neodmyslitelně patří.

Pokud by vám korálová samotná připadala příliš ostrá, doplňte ji něčím tmavším. Trochu ji tím utlumíte. Jestli ji však chcete ještě víc podpořit, doplňte ji ostrou červenorůžovou. Vytvoříte tak naprosto neotřelou kombinaci, která se hned tak neokouká.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *