S polarizačními brýlemi nevidíte nebezpečné odlesky

U slunečních brýlí nedělejte kompromisy. Chránit si zrak proti slunci je to nejjednodušší, co můžete pro svoje zdraví udělat. A s polarizací to jde ještě lépe.

K čemu jsou polarizační brýle?

Polarizace je už u slunečních brýlí celkem běžná. PolaroidRay Ban to už dávno vědí. A je to dobře. V polarizačních brýlích nemusíte zápasit s ostrými odlesky. Ty vznikají při západu slunce, po dešti nebo u vody. Někdy se světlo odráží tak silně, že nevidíte ani na pár metrů. A bez polarizace to může být nebezpečné.

Polarizace zlepšuje vidění

Jak funguje polarizace?

Obyčejné denní světlo se šíří všemi směry. Pokud se ale odrazí od lesklé plochy jako je sklo, vodní hladina nebo mokrá vozovka a sníh, stane se z něj světlo polarizované a my ho vnímáme jako ostré bílé světlo. Obyčejné brýle bez polarizace ho ale nedokážou filtrovat. A i když jsou tmavé, obyčejné brýle vám pohled nezpříjemní. Na rozdíl od toho brýle s polarizací dokážou zajistit jasný obraz bez odlesku.

S polarizací jezdíte bezpečněji

Přes polarizační brýle uvidíte jasně kontrasty i za zhoršeného počasí. Nezkreslují barvy a zachovávají ostré detaily. Oči se tak daleko méně namáhají. Můžete se lépe soustředit na řízení auta nebo jízdu na kole. Můžete včas zareagovat na situaci, která je jinak po dešti na mokré vozovce s odlesky špatně viditelná. Jezdit na kole nebo řídit auto je s polarizací mnohem bezpečnější. Porovnejte si to sami:

Vidění za volantem - bez polarizace a s polarizací

Polarizační brýle jsou vhodné zejména jako brýle pro řidiče, jako cyklistické brýle, lyžařské brýle nebo jako brýle pro rybáře. Díky nim totiž vidí pod hladinu. A jsou ideální i na dovolenou – nelesknou se s nimi na pláži lesklé stránky časopisů a oči se tak méně unaví. Skvělé jsou polarizační brýle i jen tak, pro každodenní nošení. Třeba na nákupech tak uvidíte do výlohy ještě lépe.

Naše tipy:

  • Vezměte si polarizační brýle do auta i na kolo: není totiž nic horšího než nevidět na cestu.
  • Vezměte si polarizační brýle na nákupy: místo svého odrazu ve výloze uvidíte, co je opravdu za sklem. Nic vám neuteče.
  • Rybáři ocení, když se podívají s polarizačními brýlemi pod hladinu: neuvidí jen odlesk světla od hladiny, ale ryby ve vodě.
  • Vezměte si brýle k vodě nebo na pláž: uvidíte s nimi při čtení lépe. Nebo snad chcete vidět dobře jiné detaily?

 

Foto: Polaroid


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *