Jak vybrat brýle na internetu

Dioptrické brýle,Poradna

Jak vybrat brýlové obroučky na internetu?

25 Říj , 2016  

Přes internet se dnes dá koupit všechno, tak proč ne brýle? Nenechte se odradit představou, že obroučky na dioptrické brýle si musíte vybrat jen v kamenné optice. 

Vybrat dioptrické brýle online je lehčí, než si možná myslíte

 

Dioptrie na předpis nejsou překážkou

Mnoho lidí si myslí, že když mají brýle předepsané od očního lékaře, musí si je pořídit přímo v optice. A optika je přece kamenný obchod, nebo ne?
To už dávno neplatí. I u nás narazíte na online optiky, které fungují stejně jako kterýkoli jiný e-shop.

Brýle koupíte v e-shopu jako jakékoli jiné zboží

Jak se kupují brýle online? Stejně jako v běžném e-shopu si z nabídky vyberete obroučky a vyplníte objednávku. Máte předpis? Tak ho nafoťte nebo naskenujte, to přece není problém.

A bez obav můžete přistupovat i k situaci, kdy by vám obroučky neseděly. Máte totiž možnost je bez jakýchkoli rizik vrátit.

Zkrátka, k nákupu brýlí dnes můžete přistoupit se stejnou lehkostí, s jakou si přes internet objednáváte třeba spotřební elektroniku. Máte k dispozici větší výběr a nižší ceny, než jaké vám nabízejí kamenné obchody.

V naší online optice misteroptic.cz si můžete vybrat ze stovek modelů značkových obrouček. Doprava je zdarma a poskytujeme také odbornou online podporu.

Jak postupovat při výběru brýlí v e-shopu?

Je to obdobné jako u nákupu oblečení nebo bot. Musíte znát své míry.

Brýlové obroučky mají ustálený způsob označení rozměrů. Standardně se uvádějí tři hodnoty v milimetrech:

g1  Šířka očnice – šířka rámečku, ve kterém je zasazené sklo.

g2   Šířka nosníku – rozměr mezery mezi očnicemi, tedy rámy skel. Jinými slovy: tam, kde máte nos.

g4 Délka stranice – délka nožiček, které drží vaše brýle za ušima

Tato tři čísla jsou zapsaná na stranicích (nožičkách) brýlí a vždy v tom pořadí, ve kterém je uvádíme zde. Brýle se šířkou očnice 50 mm, šířkou nosníku 22 mm a délkou stranice 150 mm bude mít tyto rozměry uvedené ve formátu 50-22-150 nebo 50□22 150. Dobře je to vidět na obrázku níže.

rozmery_ray_ban-3

Je to příliš složité? Zkuste se podívat na ty brýle, které už nosíte a na které jste zvyklí, a řídit se jejich rozměry.

Pozor na falzifikáty

Pokud existuje při nákupu brýlí online nějaké riziko, pak je to možnost, že místo originálních značkových brýlí obdržíte kopii. U slunečních brýlí jde o velmi rozšířený problém, který se týká třeba značek jako Ray-Ban. Podvodníci se ale nevyhýbají ani dioptrickým brýlím.

Jak se vyhnout nepoctivým e-shopům? Nakupujte u těch prověřených, u prodejců, kteří jsou transparentní a mají třeba také kamenné pobočky. A vyhýbejte se podezřele výhodným nabídkám. Značkové brýle nejsou nikdy laciné. Každá koruna, kterou za ně utratíte, se ale vyplatí.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *