Portrait Of Funny Girl In Doubt About Something.

Brýlové čočky,Dioptrické brýle,Poradna

Proč je dobré mít antireflexní brýle

1 Úno , 2015  

Vybíráte nové brýlové obroučky. A pak to nastane. Dojde totiž na brýlová skla. Jaké dodatečné úpravy můžete mít a za kolik? V e-shopech  se vám zpravidla objeví po objednání obrub  stránka s tabulkou. Tam zadáte hodnoty z předpisu na brýle od lékaře nebo optometristy. Máte si vybrat brýlová skla, ale tím to nekončí.

Do antireflexu v brýlích se vyplatí investovat

 Naopak. měli byste vědět, že se na brýlové čočky nanášejí různé povrchové úpravy. Pokud je chcete pro své nové brýle objednat, musíte počítat s navýšením ceny. U kvalitního e-shopu ale vidíte cenu přímo při objednání. Nenechte se napálit a sledujte cenu v každém kroku objednávky. Kterou povrchovou úpravu tedy stojí za to mít?

Kvalitní internetová optika nabízí základní provedení brýlových skel, lépe řečeno čoček, s extratvrzením a s UV filtrem který absorbuje 99% UV záření, v základní ceně. Je však vážně dobré investovat trochu peněz navíc za antireflex.

 

Brýle s antireflexem a bez antireflexu – které se vám líbí víc?

Co je antireflex

Je to tenoučká, téměř neviditelná vrstva, která snižuje odlesky od skel a tím i námahu očí. Pro kontrastní a jasné vidění je antireflex nepřekonatelný. Vidění přes ně je jasné, bez odlesků. Paprsky světla se totiž na této vrstvě lámou a pohlcují tak, že nedochází k jejich odleskům od vnější plochy brýlových čoček. Antireflex tak filtruje odraz světla od skel. Takové brýlové čočky s antireflexem se od obyčejných čoček bez antireflexu liší dost významně už na první pohled - přes brýle je lépe vidět do očí. Přes antireflex vidíte kvalitněji a ostřeji. Je to výhoda, kterou oceníte především za volantem. Zvyšuje ostrost vidění a tím i vaši bezpečnost. Hodí se do všech typů brýlí a pro jakékoliv použití.

Náš tip:

Pořiďtě si brýle s antireflexem a získáte i ochrannou vrstvu EMI proti elektromagnetickému záření  monitorů a obrazovek. Na brýlová skla se EMI aplikuje jako součást antireflexní vrstvy. Antireflex je dobré doplnit hydrofobní, tedy vodoodpudivou vrstvou proti kapkám vody a vlhkosti.

Čtěte dále: Hydrofobní vrstva – dobrý pomocník proti vodě a zamlžování

Čtěte dále: Druhy brýlových čoček – jaké si vybrat?

 

 

 

 

 


5 Responses

 1. Helena napsal:

  Proc bych si mela poridit bryle s antireflexem a jake jsou vyhody a cenova relace dekuji helena

  • admin napsal:

   Dobrý den,
   brýle s antireflexem filtrují odlesky a snižují tím únavu. Vidíte tak lépe a pohodlněji. A také Vám je lépe vidět na oči, protože se samotné brýle tolik nelesknou. Více zjistíte v tomto článku (viz výše). Nebo si vyzkoušejte nákup nanečisto na http://www.misteroptic.cz/dioptricke-bryle/
   Klikněte na některé z brýlí, vyberte si možnost „Koupit s dioptrickými skly“ a zkuste si zadat svoje dioptrie – cena se Vám automaticky vypočítá.
   Hezký den,
   Misteroptic.cz

 2. Vladislav napsal:

  Proč bych si měl pořizovat dioptrické brýle s antireflexem a připlácet si za to asi hlavně proto aby mi bylo lépe vidět do očí? Dioptrické brýle si pořizují kvůli tomu abych lépe viděl já a na tom jestli mi někdo bude lépe vidět do očí mi vůbec nezáleží. Nikomu není nic do toho jaké mám oči a proto se mi do nich nikdo ani nemá co dívat a když svoje oči budu chtít někomu ukázat tak nevidím problém si kvůli tomu na chvíli brýle sundat. Předpokládám, že brýle s antireflexem nemají pro lidí používající brýle až tak velký význam a optici to propagují především proto, že na tom více vydělají.

 3. Petra napsal:

  DObrý den, můžete mi prosím vysvětlit rozdíl mezi antireflexem a polarizačním sklem? Zdá se mi, že obě věci jsou si velmi podobné. Nebo se o polarizaci hovoří jen v souvislosti se slunečními brýlemi a o antireflexu s dioptrickými brýlemi?
  Děkuji za vyjasnění:-)
  Petra

  • admin napsal:

   Dobrý den, polarizační filtr propouští paprsky jen v určitém směru. Zároveň ho lze aplikovat jen na tmavých brýlích, na čiré čočky nejde, takže to je důvod, proč ho najdete jen na brýlích slunečních. Antireflex brání odrazu světla od čočky a dá se aplikovat na čirá skla a brání odrazu světla od čočky, čímž zajistí její větší propustnost – díky tomu přes takové brýle vidíte jasněji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *