Zamlžování brýlí vyřeší hydrofobní úprava

Brýlové čočky,Dioptrické brýle,Poradna

STOP zamlžování brýlí

16 Led , 2015  

Znáte to, vstoupíte ze zimy do tepla, otevřete myčku, pijete na sjezdovce horký čaj nebo svařák, vejdete do sauny…..a pokud nosíte brýle, víte, o čem je řeč. Na několik sekund jste vyřazeni z provozu. Máte zamlžené brýle a nic nevidíte. Tak to bychom se na to podívali!

 

Když se brýle zamlžují 

Při přechodu z chladnějšího do teplejšího prostředí nebo zkrátka při velmi rozdílných teplotách přirozeně dochází ke kondenzaci vlhkosti na hladkých plochách. Proto se tedy brýle v zimě snadno zamlží. Ale dá se tomu předejít. Dá se to sice ustát, ale řekněte: komu je příjemné, když vejde do místnosti zvenčí, kde je zima a pár sekund nic nevidí? Nehledě na to, že chvilka nepozornosti, kdy se neorientujeme, může být kritická a ohrozit nás nebo ostatní na zdraví i bezpečnosti.

 

Co s tím?

Buď to chce klid….a chvilku trpělivosti. Nebo….ehm, dobré brýle, které se nezamlžují. Tedy nic speciálního, ale prostě brýle se skly, tedy s plastovými brýlovými čočkami, na kterých je tenoučká nanovrstva zvaná hydrofobní, neboli vodoodpudivá. Ta se postará o to, že vlhkost na brýlích neulpí a jako mávnutím proutku snadno sklouzne po povrchu.

 

Bonus navíc

Hydrofobní úprava usnadňuje čištění a brýle se s ní i méně špiní. Je to jakási pečeť – povrch brýlové čočky doslova uzavře a mikrokapičky vlhkosti nebo nečistoty se zkrátka nemají kde udržet.

 

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *